KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11312149
nr 1131 2149
Albert Liedbeck
(1881-1955), Sverige
Oljemålning, Albert Liedbeck (1881-1955), landskapsmotiv, signerad och daterad 1927,72x92
Albert Liedbeck, svensk bildkonstnär född 1881, död 1955 .
Utrop:
800 kr
Såld:
100 kr
måndag 25 september 2017
kl 20:28:21
25/9 09:47:02
Albert Liedbeck
Läs mer om Albert Liedbeck